Podporte vznik dokumentárneho filmu “30 dní hrdinom” o prechode cesty hrdinov SNP

Cesta hrdinov SNP, najdlhšia turistická trasa na Slovensku, ktorá siaha od Duklianskeho priesmyku po Devín. Viac ako 760 km dlhá, so stúpaním prevyšujúcim 30 000 metrov. Sen mnohých bláznov, ktorým počarovala turistika a medzi ktorých sme patrili tiež. 30 dní každodenného dobrodružstva a zážitkov ale aj bolesti a nekončiacej driny.

O ceste SNP sme prednedávnom napísali článok – čítaj TU

DSC_0028

Pretože milujeme turistiku a ešte radšej máme ak ju môžeme kvalitne zdokumentovať či už videom, alebo fotografiami a následne sa s tým podeliť so svetom. Dokumentárny film pokladáme za ideálny spôsob, ako by sme vám mohli čo najvernejšie sprostredkovať naše zážitky z celej trasy. A taktiež preto, že natočiť dokumentárny film o prechode cesty SNP sa zatiaľ nikto neodvážil, čo bola výzva, ktorú sme nedokázali odmietnuť. 

VZNIK FILMU MÔŽETE PODPORIŤ NA  STARTOVAČI

“Rejža” celej výpravy je Matúš Lašan, komu toto meno nič nehovorí, nech si dá povinnú jazdu jeho  timelapse videami a na trase sa snažil pracovať s hlavnou kamerou. Pali Láštic alias “komisár” počas celého treku dozeral na prejdenie každého metra červenej značky a okrem toho si zobral na starosť časozberné zábery do celého filmu. Taktiež spravil parádne video o  Zázrivej. Majka “Marienka” Prokipčáková bola motorom výpravy a mala na starosti sekundárnu kameru a fotografovanie.

Prečo potrebujeme peniaze?

Peniaze využijeme najmä na profesionálny komentár, hudobný doprovod a finálnu úpravu obrazu. Všetko čo dokážeme, urobíme sami, sú však oblasti, ktoré musíme prenechať profesionálom ak chceme aby sa vám výsledok páčil. Celú trasu sme absolvovali v priebehu leta 2016, peniaze teda nepotrebujeme na jej prejdenie ani nákup drahej turistickej alebo fotografickej výbavy. Startovač sme nechceli spustiť pred nástupom na trasu aj z toho dôvodu, že prípadný úspech aj neúspech by mohli výrazne ovplyvniť našu psychiku na ceste a čistá hlava je jedna z najdôležitejších vecí, ktoré na tejto trase potrebujete. Okrem toho tu odpadá strach z toho, že investujete do projektu, ktorý zlyhá ešte predtým, ako sa začne tvoriť – my už máme všetok potrebný materiál pripravený.

IMG_9816DSC_5585

Film by sme chceli dokončiť v lete 2017, aby nemuseli zúfať ani tí, ktorí aj keď chcú, tak sa na túto cestu vydať nemôžu. Prví si ho budú môcť pozrieť práve podporovatelia z tohto projektu. Pre všetkých, ktorí nám dôverujú, bude pripravený aj exkluzívny materiál, ktorý vo filme nenájdete. Ak budeme úspešní, radi by sme pokračovali v podobnej tvorbe aj naďalej.

Staň sa našim hrdinom – podpor vznik filmu

Našich 30 dní hrdinstva uplynulo, keď sme dorazili na Devín. Urobili sme maximum a verím, že počas týchto 30tich dní sa nájde mnoho ľudí, ktorí sa chcú stať našim hrdinom a pomôcť nám dotiahnuť tento šialený projekt do úspešného konca. 

VZNIK FILMU MÔŽETE PODPORIŤ NA  STARTOVAČI

Ďakujeme vám za každé utratené Euro, ktorým nám pomôžete ísť za našim snom. Veríme, že spoločne inšpirujeme mnohých, ktorí zahodia obavy a vyrazia na svoje vlastné nezabudnuteľné dobrodružstvo.