Cestovateľský festival Cestou necestou zavíta po dlhej prestávke opäť do 13 miest Slovenska

Cestovateľský festival Cestou necestou zavíta po dlhej prestávke opäť do 13 miest Slovenska. Môžete sa tešiť na prezentácie Michala Knitla o 5000 kilometroch po vlastných. V roku 2019 kráčal po Pacifickej hrebeňovke, od hranice Mexika po Kanadu a minulé leto prešiel korzickú GR20, Tour de Mt. Blanc a tiež trochu vo Švajčiarsku, Nórsku i Dolomitoch.

DSC50764

Viac ako 50 prezentácií a diskusií na vás čaká 5. – 7. 11. 2021 v DK Ružinov v Bratislave. Na veľkom festivale počas troch dní si môžete vypočuť o freeride na Antarktíde, ako sa so psom stopuje v Ázii, tipy a triky na sólo cestovanie, ako aj prednášky o lokalitách, ako sú: Peru, Bali, Alpy, Kolumbia, Martinik, Stredná Amerika, Stredná Ázia, výstup na Manaslu (8163 metrov), Nórsko a mnoho ďalšieho.

antartk

Na Avii prejdeme celú Južnú Ameriku a spoznáme aj domorodý kmeň Nencov – kočovníkov ruského severu. Honza tiež povie svoje zážitky, ako cestoval s Ladou po Indii.

Bolivie-Parinacota-Pomerape

40

Prvýkrát na Slovensku si budete môcť vypočuť prednášky o kompletnom Triple Crown – tri najznámejšie túry v USA: Pacific Crest Trail, Continental Divide Trail i Appalachian Trail (vyše 12 000 km peši), ktoré doplní workshop o ultralight výbave.

07 - Sierra (6)

Tri dni plné inšpirácie sa o týždeň neskôr presunú do Žiliny, kde v termíne od 11. – 13. 11. 2021 máme pre vás aj zimné filmy v podobe Snow Film Festu a ďalšie prezentácie zo sveta. Dozviete sa, aké je to bicyklovať viac ako rok po Strednej a Južnej Amerike počas pandémie a čo všetko sa dá zažiť.

1210698

Mesiac plný inšpirujúcich prezentácií sa začína. Viac na: www.cestounecestou.sk

2021-11-letak-velky-na-stenu