Dhaulágirí- za svojim snom

[Total: 26    Average: 3/5]

Ekvádorský horolezec balansuje medzi priateľstvom, láskou a šťastím vo svojej snahe vyliezť novú cestu v jednej z najvyšších a najnebezpečnejších hôr na svete. Esteban ‚Topo‘ Mena je ekvádorský horský vodca a vychádzajúca hviezda alpského lezenia, ktorého snom je prvovýstup novej cesty na Mount Everest. Spojí sa s Corym Richardsom, fotografom National Geographic a prvým Američanom, ktorý v zime vyliezol na 8000-metrový vrchol, a pokúsia sa o doposiaľ neskúsený výstup na severnú stenu Everestu.

Aj keď na prvý pokus zlyhajú, sľubujú, že sa vrátia v nasledujúcej sezóne. Kvôli globálnej pandémii však zostáva severná strana Everestu zatvorená, a tak ambiciózne duo obracia svoju pozornosť na novú futuristickú trasu na Dhaulágirí, siedmu najvyššiu horu sveta. Táto cesta však vyzerá oveľa náročnejšia a lavínovejšia ako Everest, z toho dôvodu sa spojili ešte s tretím horolezcom.

Vybrali si ekvádorskú horolezkyňu Carlu Perezovú, prvú ženu, ktorá úspešne zdolala Everest a K2 bez doplnkového kyslíka za jediný rok. Keď riziko smrti na Dhaulágirí vystresuje tím do bodu zlomu, horolezci sú nútení čeliť otázke, prečo lezú – a prečo to všetko stojí za to.

 

Dhaulágirí- za svojim snom written by Dasa.cili average rating 3/5 26 user ratings