Línie – príbeh horolezcov, ktorí popierajú základný ľudský inštinkt

[Total: 20    Average: 3.7/5]

Introspektívna cesta za lekciami, ktoré život naučil 20 elitných horských dobrodruhov a prečo je riziko pre ich životy také dôležité.

Čo by nás mohlo prinútiť opustiť náš najzákladnejší pud sebazáchovy? Nie je to o hľadaní adrenalínu alebo vzrušenia. Je tu niečo oveľa hlbšie, čo poháňa najelitnejšiu skupinu horských dobrodruhov na svete, aby riskovali život.

Takmer tri roky robila režisérka Dina Khreino rozhovory s týmito svetovými športovcami a počúvala, čo ich núti opustiť rodiny, priateľov a každodenné pohodlie, riskovať všetko pre letmý pohľad do neznáma. To, čo našla, bol kmeň, rôznorodá skupina profesionálnych dobrodruhov a amatérskych filozofov, vytvorených najvyššou skúškou tela, mysle a ducha. Niekedy brutálne úprimné, inokedy zádumčivé príbehy týchto športovcov odhaľujú triumf ľudského ducha a hlboké a jedinečné spojenie, ktoré sa vytvorilo, keď prekonávali najzúrivejšie fyzické a duševné prekážky na svete.

 

Línie – príbeh horolezcov, ktorí popierajú základný ľudský inštinkt written by Dasa.cili average rating 3.7/5 20 user ratings