Sneh zaplaví celé Česko a Slovensko od polovice októbra. SNOW FILM FEST 2017

Aby ste neprišli o prívaly snehu, treskúce mrazy, zasnežené svahy a o príbehy ľudí poháňaných adrenalínom, prinášame vám už ôsmy ročník Snow film festu. 

johnshocklee2

Od októbra do decembra zavíta do všetkých českých i slovenských regiónov celovečerné pásmo špičkových filmov o zimných športoch a dobrodružstvách. Program obsahuje 7 starostlivo vybraných filmov – finalistov zo zahraničných festivalov a domácich produkcií. Na svoje si prídu hlavne milovníci čerstvého prašanu, horských velikánov, psích záprahov a arktickej divočiny.

O čom sú tohtoročné filmy?

Legendárna dvojica liptovských skialpinistov Dušan Trizna a Milan Madaj, zanechala v 90. rokoch v pretekárskom skialpinizme nezmazateľnú stopu na Slovensku aj v zahraničí. Skromní horali, trochu nedocenení sú hlavní hrdinovia vo filme Obyčajní chlapci pod režisérskou taktovkou Rasťa Hatiara.  

Obyčchlapci2

Na jednej strane výšková choroba a strašná búrka, na druhej strane nedotknutá, divoká a ohromujúca krása najodľahlejších miest sveta. Človek mieni, príroda mení. Štyri roky sa pokúšal protagonist a režisér v jednej osobe Jonathan Griffith vyliezť na vrchol hory Link Sar v pohorí Karakoram, no bez úspechu. Podarí sa mu piaty pokus? To uvidíte vo filme Výstup na Link Sar.

link sar4

Film Dog Power je príkladom jedinečnej väzby medzi človekom a zvieraťom a ich spoločnej radosti z pohybu. V jeden okamih si len ty a tvoj štvornohý parťák. Ženie vás túžba byť najlepší. Ani jeden z vás nepoľaví pokiaľ sa nedostane na dno svojich síl. 

Treskúci mráz. Sneh. Ľad. Tma. Vlci. Samota. Eufória. Kríza. Naplnenie. Jediné pravidlá – pravidlá divočiny. Taký je jeden z najdrsnejších závodov našej planéty – Yukon Artic Ultra. Film Ven(ca) je reportážou z náročného preteku a zároveň pohľad do duše extrémneho športovca Honzy Franckeho.

Manitoba, Canada --- Aurora Borealis in Manitoba --- Image by © Daniel J. Cox/Corbis
Manitoba, Canada — Aurora Borealis in Manitoba — Image by © Daniel J. Cox/Corbis

Mont Forel je so svojou nadmorskou výškou 3 391 metrov druhým najvyšším vrcholom Grónska. Pre skupinu lyžiarov je túžba ho zlyžovať obrovská. Ale niečo za niečo. Pocit viny nie je len o športe a prírode v divokom Grónsku, veľkú úlohu hrá veda, ale aj radosť a zodpovednosť za ľudské konanie v snahe znížiť dopady cestovania na najnižšiu možnú mieru. 

GuiltTrip-1

John Shocklee žije svoj život presne tak, ako ho to baví. Rozprávka Johna Shockleeho je pozitívna, inšpiratívna a zábavná, je o tom, že žiť svoje sny možno v akomkoľvek veku.

johnshocklee1

Neziskový projekt Ski for freedom má za cieľ rozšíriť lyžovanie v Pakistane, poskytnúť potrebné lyžiarske vybavenie a hľadať talenty, ktoré by sa mohli zúčastniť zimných olympijských hier v roku 2022.

ski_freedom_1

Na webe www.SnowFilm.cz môžete pohodlne nájsť, v akom najbližšom mieste sa festival koná a dohľadáte tu aj ďalšie informácie k filmom, programu a organizácii. Festivalové aktivity sledujte aj na facebooku