Najťažších 400 metrov v živote si budete môcť odbehnúť na Štrbskom Plese aj toto leto

Najdrsnejší výbeh do kopca Red Bull 400 sa 3. augusta 2019 po druhýkrát vráti do Vysokých Tatier a znova oživí legendárny veľký skokanský mostík. Chcete si cez leto dať skutočne extrémnu bežeckú výzvu? Vyskúšať si, aké to je, keď vám srdcový tep vyskočí zo 70 úderov za minútu až na 200? Snívate o výhľade na Vysoké Tatry z legendárneho veľkého skokanského mostíka? Toto všetko vám prinesie najťažší 400-metrový beh na svete v priebehu jediného dňa. Poďte si odbehnúť Red Bull 400! V sobotu 3. augusta 2019 na Štrbskom Plese.

Jan Kasl - Red Bull Content Pool
/Jan Kasl – Red Bull Content Pool/

Registrácia sa spúšťa už čoskoro. Až sedemnásť krajín z celého sveta pozýva účastníkov na tohtoročnú štyristovkovú sezónu. Tatranská zastávka sa tak pridá k dvadsiatke svetových lokalít, v ktorých sa tento rok pobeží Red Bull 400. Od apríla až do septembra budú skokanské mostíky a doskočiská testovať výdrž a vôľu tisícok odhodlancov – mužov, žien aj štafetových tímov. Od Kazachstanu cez český Liberec a Zakopane v Poľsku až po Južnú Kóreu.

Dan Vojtech - Red Bull Content Pool
/Dan Vojtech – Red Bull Content Pool/

Viac ako 620 účastníkov, výborná atmosféra a prví slovenskí víťazi

Premiérový slovenský ročník na Štrbskom Plese si minulý rok odbehlo viac ako 600 účastníkov. V mužskej kategórii zvíťazil slovenský rýchlik, Tomáš Čelko, ktorý sa špecializuje na beh na výškové budovy a skokanské mostíky. Po svoje domáce víťazstvo si vybehol v skvelom čase 3:40 min. Prvé miesto v ženskej kategórii si z Vysokých Tatier odniesla Kristína Néč-Lapinová. Mostík vybehla v čase 4:38 min. a stala sa tak prvou Slovenkou, ktorá sa na tomto podujatí postavila na najvyšší stupienok víťazov. Ak chcete byť medzi prvými, ktorí sa dozvedia o dátume spustenia registrácie, tak sledujte web redbull.sk/400.

REGISTRÁCIA JE OFICIÁLNE ZAHÁJENÁ – tak neváhaj a zarezervuj si svoje miesto čo najskôr.