Slováci ovládli Red Bull 400, beh hore skokanským mostíkom, v rakúskom Bischofshofene

Svetová séria náročných behov na skokanské mostíky, Red Bull 400, pokračovala cez víkend v rakúskom Bischofshofene. Rakúsko je rodiskom celej série Red Bull 400, pretože práve tu, na mostíku Kulm, sa v roku 2011 vôbec prvýkrát zorganizovala myšlienka Andreasa Bergera, otca týchto pretekov. Bischofshofen v roku 2018 potom hostil druhé oficiálne majstrovstvá sveta v tejto stále relatívne mladej bežeckej disciplíne.

Na štarte jubilejného 10. ročníka bolo 800 účastníkov z 18 krajín a nechýbali medzi nimi ani slovenskí reprezentanti, ktorí sobotné preteky doslova ovládli.

red
/Philipp Riedl/Red Bull Content Pool/

Slovenský rýchlik, skialpinista Jakub Šiarnik, bol najlepší medzi jednotlivcami v mužskej kategórii a finále vybehol v čase 03:22,84 min. Po augustovom druhom mieste na Štrbskom Plese sa Jakub z víťazstva na rakúskom mostíku Paul-Ausserleitner-Schanze veľmi tešil: „Toto boli zatiaľ moje najťažšie preteky. Konkurencia bola opäť neskutočne silná, takže som nesmierne šťastný, že som vyhral práve na tomto jubilejnom ročníku, znamená to pre mňa veľa,“ povedal Šiarnik po napínavom finále. V tesnom závese za ním do cieľa dobehli Rakúšania Jakob Mayer a Alexander Brandner-Egger.

/Nina Baumgartner/Red Bull Content Pool/

Aj ženskej kategórii dominovali bežkyne zo Slovenska. Víťaznú trofej si odniesla Kristína Néč-Lapinová, ktorá v auguste, podobne ako Jakub Šiarnik, obsadila na Red Bull 400 Štrbské Pleso druhé miesto. Mostík v Bischofshofene mala pod kontrolou a tešila sa zo skvelého času 04:32,89 min.: „O účasti na týchto pretekoch som sa rozhodla skutočne v poslednej sekunde, a aj preto som nezačala s veľkými očakávaniami. Ale teraz som naozaj veľmi šťastná, pretože som víťazstvo vôbec nečakala.“ Pár sekúnd po Kristíne dobehla do cieľa aj ďalšia slovenská špecialistka na Red Bull 400, Katarína Lovrantová, tretie miesto obsadila Rakúšanka Kerstin Quirchmayr.

Philipp Riedl / Red Bull Content Pool /
/Philipp Riedl / Red Bull Content Pool/

Sleduj video z Red Bull 400 v Bischofshofene 2020…