Zimná dávka inšpirácie v 10 mestách v januárovej šnúre festivalu Cestou necestou

Poriadna porcia adrenalínu, čerstvého prašanu, otlakov, dolámaných špicov, ale aj horúceho piesku na vás čaká v januárovej šnúre festivalu Cestou necestou v 10 mestách na Slovensku. Od 22. 1. do 21. 2. 2019 sa na pár chvíľ prenesieš do iného sveta!

Hneď v úvodných dňoch festivalu vás čaká lahôdka v podobe skialpu z hory Artensonraju (6025 m) v Peru. Turistika v Iraku? Áno, rovno na jeho najvyšší vrchol! Pre vyznávačov totálnej divočiny je pripravená Kamčatka. Na horách však zostaneme a navštívime kultovú hrebeňovku GR20 na Korzike a pre posledných divákov je pripravená derniéra legendárneho 4260 km “PCT trailu” z Mexika do Kanady.

Peru_07_pokusNaTocllaraju, Miro Peťo

“NÁROČNÍ” Košičania prídu s ešte väčšou výzvou – z Atlantiku k Pacifiku a späť – za 44 dní a 28 000 km na starom mercedese. Československá expedícia na dvoch Patroloch bude šantiť po saharských dunách až v Maroku. Na historickom pionieri sa prevezieme cez 14 krajín Európy, alebo 6500 km legendárnym Enfieldom cez šialenosť menom indická doprava.

Maroko, Michal Mihal

Ani priaznivci dvojkolesových tátošov na ľudský pohon nebudú o nič ukrátení! 5 mesiacov v sedle cez Japonsko či horúci Omán nám ukážu svet, ktorý je možné zažiť jedine na bicykli. Z druhej strany 4000 km ultra-cyklo maratón preverí aj tie najtvrdšie povahy.

Čaká nás lowcostová návšteva Francúzskej Polynézie, ale aj nekonečné pláže v Somálsku. Po 10 rokov života v Číne spoznáme všetky jej zákutia. Slávne, ale aj skryté. Jej pekné či škaredé stránky. Nezvyčajnými zalesnenými oblasťami prekvapí Mongolsko, či čoraz viac moderný Kazachstan.

S pokorou vstúpime do tajomného Zanskaru v Himalájach, ale aj bez predsudkov do Kolumbie. Chýbať nebude ani celá JV Ázia, pričom v hľadáčiku bude Bangladéš a jeho súčasné výzvy. To všetko doplnené o príbeh ženy, sólo cestovateľky, a jej 800 km púť do Santiaga de Compostela.

čína, pavel dvořák

Kompletný zoznam prezentácií je dostupný na: www.cestounecestou.sk alebo na Facebooku

2018 jan a feb turne_plagat3