Cesta hrdinov SNP v zime: Chodiť, jesť, spať a dokola II (po vlastných stopách)

[Total: 16    Average: 4.1/5]

Po prvom prechode Cesty hrdinov SNP som dostával otázky, či sa ešte niekedy plánujem vrátiť. Ja som povedal, že ak sa vrátim, tak sa vrátim z opačnej strany, teda z Devína na Duklu a v zimných podmienkach. 

Zimná Cesta hrdinov SNP je výzvou aj pre skúsených turistov. Prechod treba starostlivo naplánovať, používať adekvátnu výbavu a mať aj tak trochu šťastie. O tom, že nejde o ľahkú túru svedčí aj fakt, že doposiaľ esenpéčku v zime zdolala len hŕstka turistov. Pre mňa to bola dostatočná motivácia na to, aby som to vyskúšal.

Svoju sólo púť cez najdlhšiu turistickú trasu na Slovensku som začal v decembri 2023 a trvala s prestávkami až do februára 2024. Svoje zážitky, pocity, radostné, ale aj ťažké chvíle som sa rozhodol zvečniť do dokumentu s názvom Chodiť, jesť, spať a dokola II: po vlastných stopách. Prechod som absolvoval na etapy, ale vo videu si to takmer nevšimnete.

Cesta hrdinov SNP v zime: Chodiť, jesť, spať a dokola II (po vlastných stopách) written by rolcitto average rating 4.1/5 16 user ratings