Kompozícia Hana – obyčajné dni v obyčajnom svete jednej ultra-bežkyne

[Total: 68    Average: 3.6/5]

Hana trávi hodiny osamote, v pohybe s krajinou. Skladá tak svoj život, svoje priateľstvá i samú seba. Niekedy sa však musíme rozsypať na najmenšie kúsky, aby sme mohli skomponovať silnejšiu podobu samého seba.

Kompozícia Hana je film o ultra-bežkyni a nepredvídateľnosti života. Často máme pocit, že sme si na mape vybrali tú správnu trasu, keď sa po nej rozbehneme, zisťujeme, že na nej nájdeme mnoho nečakaných prekážok a odbočiek. A čím dlhšie bežíme, tým viac sa motáme po neprebádaných cestách.

Réžia, strih, kamera: Silvia Divéky
Bežkyňa: Hana Holoubková
Asistent kamery: Eva Šlosarová, Tadeáš Vyvijal
Dramaturgia: Hana Slavíková

Film vznikol v rámci projektu Špecifického výskumu Janáčkovej Akadémie Múzických Umení v Brne v roku 2021.

Premiéra filmu: 29.11.2021 Kino Art Brno

– – –
Composing Hana is a film about a runner and the unpredictability of life. Very often, we feel like we chose the right route, but once we begin the journey, we stumble upon many unexpected turns and obstacles. The longer we run, the more we wander these unbeaten roads.

Directing, editing, camera: Silvia Divéky
The Runner: Hana Holoubková
The assistant of photography: Eva Šlosarová, Tadeáš Vyvijal
Production: Hana Slavíková

The film was produced as a part of an Artistic Research project at Janaček’s Academy of Performing Arts in Brno in 2021.

Kompozícia Hana – obyčajné dni v obyčajnom svete jednej ultra-bežkyne written by Silvia Divékyová average rating 3.6/5 68 user ratings