Korene – vstúpte do sveta freeskiingu

[Total: 40    Average: 2.9/5]

Keď už je ten lockdown, spestrite si dnešný večer filmovou lahôdkou. Je to možno najlepší kúsok, ktorý sa dá pre tento rok grátis pozrieť na internete. Ak je lyžovanie vaša srdcovka, čaká na vás kvalita a päťhviezdičková zábava!

Film je rozdelený do ôsmich kapitol. Začína v americkom Wyomingu, fínska Ruka potom ponúkne parádne nočné zábery a parkové dobroty. Hneď dva príbehy nás vtiahnu do švajčiarskeho Verbieru. Ďalšie tony prašanu okoštujete za oceánom v Mt. Bakeru, baby to roztočia v Corvatschi, a veľké dobrodružstvo, kde sa okrem lyží bude hodiť aj horolezecká výbava, zažijete v talianskych Dolomitoch. Pomyselnú čerešničku na torte obstará švajčiarska Crans Montana…

Že sa jedná o jeden z najlepších filmov tohtoročnej zimnej sezóny dokazuje aj komentár nižšie :)

“Preboha, ako to len opísať. Keď to začne, už vo svojom vnútri cítite a viete, aká bomba na vás padne. Toto je úprimne najlepší kúsok lyžiarskej kinematografie. Ako sa pozeráte, cítite niečo vo vnútri, rovnaký pocit, aký cítil jazdec, keď stál nad čiarou. Rovnaký pocit, ako ste VY, keď ste stáli nad vašou čiarou na lyžiach. Ten pocit je niečo, čo nedokážete dostatočne oceniť. Hudba, uhly, skoky, čistý pocit zoslať to! Cítim sa, ako keby som prvýkrát v živote stál pod snehom, no už sú to dva roky, čo som takýto sneh vôbec nevidel. Toto, úprimne, nie je len kompilácia lyžiarskych záberov, nie len film. Toto je niečo nevýslovne a jedinečne úžasné a prinášajúce šťastie, že sa to dá predpisovať ako antidepresíva. Toto je úprimne a z najhlbších častí mňa úžasné...”


Korene – vstúpte do sveta freeskiingu written by Dasa.cili average rating 2.9/5 40 user ratings