Extrémny prechod časti hrebeňa Roháčov – Západných Tatier

[Total: 22    Average: 4/5]

Minulý víkend po tom, ako horská služba zdvihla lavínovku na 3ku sme sa v sobotu dohodli s mojimi parťákmi, že spravíme túto trasu /Smutné sedlo – Tri kopy – Hrubá kopa – Baníkov – Baníkovské sedlo/, namiesto Gerlachovského štítu.

Začiatok bol v pohode, počasie krásne, dokonca nám vychádzajúce slnko nasvietilo biele štíty, no nádhera. Potom sa to všetko zatiahlo a cela akcia prebiehala v hmle a vetre. No vôbec to nebolo na škodu. Svetlo bolo priam úúúúžasné. Ja ako fotograf som bol doslova fascinovaný. Celý hrebeň bol nádherne vymodelovaný snehom, prevejmi a cítil som sa ako v inom svete.

Po horách chodím už veľmi dlho ale takéto podmienky sa pritrafia len málokedy.Túra samotná bola veľmi náročná na orientáciu a vytrvalosť.
Celý hrebeň bol v totálnych prevejoch a sneh nebol až tak kompaktný ale dalo sa s tým vyhrať. Veľmi veľa traverzovania na strmých svahoch. Použili sme 2 fixy a 1 zlaňák.

Trasa bola dlhá 20 km a v takýchto zimných podmienkach, nám všetko trvalo 11 hodin od auta k autu. Pocitová teplota mohla byť cca do -10°C, kde dopomohol vietor.

Ak sa na niečo podobné dáte, buďte prosím vás opatrní. Na každého niekto určite doma čaká :-)
No a čo dodať na záver?

Ak si namaľujete v mysli obraz jasných a šťastných očakávaní, vaše “JA” vám bude pomáhať pri dosahovaní tohto cieľa. Majte úsmev na tvári a počúvajte pieseň vášho srdca…


Ako to na hrebeni vyzeral najlepšie dokumentuje video z dielne Vlada Vričana: Smutné sedlo – silný vietor, hmla a iné prírodné produkty 
Extrémny prechod časti hrebeňa Roháčov – Západných Tatier written by Foto Majky average rating 4/5 22 user ratings