Foto výlet na mrazivý Podskalský Roháč

[Total: 17    Average: 3.6/5]

Tento rok sa mi skúšky podarilo spraviť celkom rýchlo, a tak som prvé voľné dni venoval hneď menšiemu výstupu nad dedinku Podskalie. Nachádza sa nad ňou kopec s výškou 720mnm, z ktorého je neskutočný výhľad do všetkých svetových strán. Mnoho fotografov toto miesto pozná, sú tam vynikajúce podmienky pri východe aj západe slnka a mnoho objektov na fotenie so širokouhlým objektívom a teleobjektív tiež určite nezostane zabalený v batohu.

Tento výjazd vymyslel Matúš, do partie sme pozvali ešte Erika a Maja. Večer, pár hodín pred odjazdom, si na internete vyhľadávam, kam to vlastne ráno ideme. Na webe veľa toho nie je, no čo som našiel, prekvapil ma samotný výstup na vrchol. Z rôznych fotiek a videí to vyzerá celkom náročná, dokonca neznačená trasa. Videá ukazujú, že sa treba šplhať po strmých skalách, preliezať rôzne tunely a podobne. K mojim obavám sa pridáva ešte aj počasie – sneh, mráz, SHMÚ predpovedá teplotu pod -15°C – výborne, bude zábava!

Na fotenie krajiny nie som zrovna expert, tak ponúkam len „cvaky“, ktoré sa mi spomedzi všetkých páčili najviac. 

Celý fotopríbeh si môžete prečítať tu.

Ak máte chuť pozrite si aj Martinov film – Na liberte k Jadrnau – príbeh troch chalanov o ich dobrodružnej ceste zo Slovenska cez Maďarsko až do slnečného Chorvátska.

Foto výlet na mrazivý Podskalský Roháč written by martin.hesko average rating 3.6/5 17 user ratings