5 najkrajších pohorí v Európe – Vysoké Tatry nemôžu chýbať

[Total: 211    Average: 3.4/5]

Užite si zoznam 5 najkrajších pohorí v Európe. Ktoré sú vaše obľúbené pohoria? napíšte v komentári.

Východné fjordy Islandu:
Narozdiel od celého Islandu je táto oblasť veľmi málo navštevovaná, ale neuveriteľne nádherná. Nájdete tu nedotknutú prírodu a môžete pozorovať vzácne druhy vtákov, soby, tulene a ak sa vám podarí, možno uvidíte aj polárnu líšku.

Bernské Alpy:
Bernské Alpy predstavujú bezpochyby jednu z najkrajších častí celých álp. Ak chcete vidieť majestátne zasnežené 4tisícovky, masívne ľadovce, kryštálovo čisté jazerá a nádherné dedinky, určite by ste nemali vynechať toto pohorie. Za zmienku určite stojí krásna dedinka Grindelwald, známe údolie s množstvom vodopádov Lauterbrunnen a jazero Oeschinensee, ktoré je akoby vsadené do masívnych skál.

Vysoké Tatry:
Jedinečné pohorie na severe Slovenska, ktoré sa stáva čoraz viac populárne. Vysoké Tatry nám úplne prirástli k srdcu a určite predstavujú jedno z najkrajších pohorí Európy. Jedinou nevýhodou je, že v hlavnej sezóne ich navštevuje čoraz viac ľudí.

Dolomity:
Azda najznámejšie pohorie v Európe, ktoré musí navštíviť každý milovník hôr.
Dolomity sú unikátne pohorie, ktoré je aj zapísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Prokletije:
Veľmi málo známe pohorie, ktoré sa nachádza na hranici medzi Čiernou Horou a Albánskom. V tomto pohorí si môžete vychutnávať monumentálne vápencové steny a hlboké doliny. Výhodou je, že počas celej turistiky stretnete minimum ľudí.

5 najkrajších pohorí v Európe – Vysoké Tatry nemôžu chýbať written by HiketheWorld average rating 3.4/5 211 user ratings