Few Moments 4 – skvelý časozber plný zaujímavých prírodných krás Slovenska

[Total: 51    Average: 3.7/5]

Vo videu sú zábery z oblasti Záhoria, Malých Karpát, Bielych Karpát, Poľany, Liptova, Veľkej Fatry, Slovenského krasu, Súľovských skál, Vysokých a Nízkych Tatier.

Pre získanie týchto záberov som cestoval po Slovensku, šliapal do kopcov našich hôr a aj nocoval na štítoch, či hrebeňoch. Tvorba bola sprevádzaná mnohými príjemnými zážitkami ale aj útrapami. Niektoré zábery ako napríklad Levanduľa možno vyzerajú nevinne a romanticky, no nie vždy je všetko tak ako sa na prvý pohľad zdá. So stmievajúcou krajinou navôkol po západe slnka prišlo niečo neočakávané, s čím som sa dovtedy nestretol pri žiadnom fotografovaní. Útok komárov bol tak intenzívny, že to bolo doslova neúnosné. Dávky repelentu, ktorý mi dali pestovatelia levandule vydržali asi pol hodiny. Boli chvíle kedy som to chcel zabaliť a utiecť domov. Na Lomnickom štíte to bola zase oblačnosť, ktorá znepríjemňovala fotografovanie nočnej oblohy a krajiny. Oveľa horší bol však vietor. Ten dosahoval rýchlosť 20m/s. Reálnu teplotu -12° znižoval na pocitovú -27°C. Bez rukavíc sa dalo vydržať najviac 1 minútu, potom prišla silná bolesť. To bol problém hlavne pri nastavovaní fotoaparátu. Na slideri sa vytvárala námraza, ktorú som musel pravidelne oklepávať. No a samozrejme vietor zhadzoval aj fotoaparát na statíve. Myslel som si, že to vyriešim priviazaním fotoaparátu o zábradlie. Bohužiaľ vietor hýbal aj so zábradlím, čo narúšalo stabilitu fotoaparátu pri snímaní.

Príjemným zážitkom bola návšteva observatória na Skalnatom plese, kde som mohol na vlastné oči vidieť ako vyzerá odborné pozorovanie objektov vo vesmíre. Dokonca som si mohol vytvoriť časozbernú sekvenciu z interiéru kopule počas pozorovania. Za túto nevšednú spoluprácu patrí veľká vďaka Astronomickému ústavu SAV.

Few Moments 4 – skvelý časozber plný zaujímavých prírodných krás Slovenska written by Majo Chudy average rating 3.7/5 51 user ratings