Indonézia trip

[Total: 10    Average: 4.6/5]

Sledujte výborné video o ceste z Prahy až do ďalekej Indonézie na vlastnú päsť. Úžasná krajina plná zaujímavých a krásnych miest, príjemní ľudia, sopky, nebezpečné varany, surfovanie na Bali, taká bola moja cesta za indonézkym dobrodružstvom… 

Štart bol z letiska Václava Havla v Prahe, potom sme mali zastávku v Dubaji a z Dubaja sme leteli do hlavného mesta Indonézie Jakarty. Tu sme zostali dve noci a spoznali ruch tohto veľkomesta. Nečakajte nič extra, ulice sú špinavé, kanalizácia tu žiadna nefunguje. Ľudia však za celú dobu dovolenky boli úžasní a dobrí. Za celú dobu sme sa nestretli s žiadnym konfliktom. Dokonca nás vzali i k nim domov a na oslavu, aby nám ukázali ako žijú. Veľa ľudí hovorilo dobre anglicky takže sa dalo v pohode dohovoriť.

Počas našej dovolenky sme navštívili veľa zaujímavých a krásnych miest. Mali sme štvordňovú plavbu loďou s ktorou sme navštívili Národný Park Komodo, ktorý je v súostroví Malé Sundy. Park je známy predovšetkým výskytom najväčšieho ještěrovitého plaza na svete – varana komodského.

Naša cesta pokračovala do ďalšieho parku a to Rinjani Národný Park, ktorý je na ostrove Lombok. Tu nás čakal dvojdňový výšľap na sopku Rinjani 3 726mnm.

Navštívili sme tiež sírovej bane na Jáve, pamiatky a chrámy na Bali, kde sme tiež surfovali. Niekoľko dní sme strávili tiež na Gili islands.

Bol to úžasný zážitok. Cestovali sme so sprievodcom v ruke a všetko sme si, až na letenky, zariaďovali sami.

/photo by Vladimír Meier/

Indonézia trip written by Juraj Lukáš average rating 4.6/5 10 user ratings