Na Chopok vyliezol na rukách – v štýle fúrik!

[Total: 34    Average: 3.9/5]

Nič nie je nemožné! Vozičkár Matej Kapusta (28) z Banskej Bystrice sa však na tretí najvyšší vrch Nízkych Tatier vyšplhal po vlastných rukách!

“Tento nápad vznikol asi pred tromi rokmi. Niečo nám však do toho vždy prišlo. Počasie alebo žiadny kamarát nemal čas ísť so mnou,“ hovorí s úsmevom Matej, ktorý sám seba označuje za fotografa na voľnom kolese. „Výstup bol náročný. Najväčšia kríza bola asi v polovici cesty. Chcel som to vzdať, ale hovoril som si, že som to predsa sám chcel. Išli sme až ku chate, našli sme si na to čas, tak to musím dokázať. Zdolať vrch a prekonať sa.”

„Keďže sa pohybujem celý život na vozíčku, ruky posilňujem stále,“ vysvetľuje Matej, ktorý po výstupe prežíval muky. „Boleli ma ruky, mal som ich úplne zničené, keby mi nepožičali rukavice, určite to nezvládnem. Niektoré miesta boli náročné, lebo chodník bol úzky a boli tam veľké kamene. Bolo to naozaj krkolomné. Všetko ma bolelo, ale ten výsledok stál za to,“ s hrdosťou v hlase vyhlásil Matej, ktorý uvažuje, že najbližšie sa takýmto spôsobom vyberie na Lomnický štít.

link na Matejov FB: https://www.facebook.com/matejkapustafotograf

Na Chopok vyliezol na rukách – v štýle fúrik! written by Juraj Lukáš average rating 3.9/5 34 user ratings