Only The Essential – trailer

[Total: 5    Average: 4/5]

V lete roku 2013 sa Casey Gannon a Colin Arisman vydali na prechod Pacific Crest Trailu s fotoaparátom v ruke. Only The Essential je príbeh o ich 5 mesačnej a 4294 kilometrov dlhej ceste pešo z Mexika do Kanady cez divočinu Kalifornie, Oregonu a Washingtonu.

Pacific Crest Trail – 4260 kilometrov dlhá, značená, pešia trasa, s prevýšením 90000 metrov, prechádzajúca naprieč územím USA. Prechádza cez štáty Washington, Oregon a Kalifornia. Nadmorská výška sa pozdĺž trasy pochopiteľne dosť mení. Z takmer nulových čísel na hranici Oregone a Washingtone stúpa do 4000 výšok v priesmyku Forester Pass v pohorí Sierra Nevada. Trek prechádza 25-mi štátnymi parkami a 7-mi národnými parkami USA.

Trasa sa vyhýba civilizácii a prechádza horskými terénmi a divočinou. Každý rok sa o jej zdolanie pokúsi zhruba 300 ľudí, ktorí majú ambície prejsť celú trasu na jeden záťah. Od Kanady až po mexickú hranicu sa budete pohybovať v lesoch, po lúkach a na horských hrebeňoch a to si vyžaduje naozaj silnú mentálnu a fyzickú kondíciu. Tí, ktorí trek absolvovali tvrdia, že je to prevažne otázka vôle a nemožno než s nimi súhlasiť.

Only The Essential – trailer written by Juraj Lukáš average rating 4/5 5 user ratings