Tri ročné obdobia cestou na Rysy 2499 m n.m.

[Total: 20    Average: 3.8/5]

Rysy 2499m predstavujú jednu z najpopulárnejších turistických trás na Slovensku a v Poľsku. V priebehu leta je táto trasa veľmi preplnená, a preto sme sa rozhodli ju navštíviť v utorok mimo sezóny. Aké lepšie obdobie si vybrať ako babie leto na jeseň, kedy sa príroda ukazuje v širokej palete farieb.

Prvý deň sme začali na Štrbskom plese a mierili na Chatu pri Popradskom plese, kde sme sa ubytovali a namierili si to na Ostrvu 1984m pozrieť si krásny západ slnka. Po fotení časozberného videa a užití si západu, sme sa s čelovkami vrátili na Chatu pri Popradskom plese. Budík sme nastavili na 5:50 ráno a o 6:30 sme už šlapali tmou na Rysy.

S čelovkami sme stúpali asi 30 minút a potom sme si užívali krásny východ slnka. Blízke vrcholky sa začali farbiť do oranžovo fialova a my sme sa cítili slobodní. Následne sme začali stúpanie k Žabím plesám, ktoré nás prekvapili nádherným odrazom, nakoľko bolo úplne bezvetrie. Krátko po Žabích plesách začína technickejšia časť s reťazami a pár rebríkmi, ktorá vedie k Chate pod Rysmi 2250m. My sme mali šťastie a na tejto sekcií sme boli úplne sami, čo je dosť netradičné. Za chatou sme prechádzali snežným poľom až kým sme sa nedostali na sedlo Váhy 2337m, kde sa nám otvoril nádherný pohľad na Bielovodskú dolinu a priľahlými štítmi. Po ďalších asi 30 minútach sme sa konečne dostali na vrchol Rysov 2499m, ktorý leží na hranici medzi Slovenskom a Poľskom.

Bezvetrie a babie leto nám umožnilo kochať sa výhľadmi v krátkych tričkách. Po niekoľkých minútach sme sa vybrali naspäť na Štrbské pleso a cestou sme sa najedli na Chate pod Rysmi aby sme si doplnili energiu. Bola to fakt prekrásna túra. Viac podobných videí hľadaj na  youtube kanáli 

Tri ročné obdobia cestou na Rysy 2499 m n.m. written by HiketheWorld average rating 3.8/5 20 user ratings