World Bike Travel 30 000 km

[Total: 7    Average: 4.3/5]

Cesta okolo sveta na bicykli, 27 krajín a vyše 18 mesiacov na cestách. Zdá sa vám to nereálne? Pre Karola Voltemára, cyklistu a cestovateľa zo Slovenska, to je realita. V rámci jeho cestovateľského projektu World Bike Travel prebicykloval z Európy, krížom cez Austráliu, až na okraj Ázie. Momentálne má Karol za sebou už 30 000 kilometrov a nastúpaných vyše 220 000 výškových metrov. 

Karol Voltemár – sólová expedícia na bicykli okolo sveta. Naplánovaná trasa meria viac ako 80 000 kilometrov, prechádza cez viac ako 60 krajín a na ceste bude niečo viac ako 3 roky. Za vlastné si to odšliape cez hory aj púšte, cez nehostinnú krajinu, ale aj civilizáciu. Začína doma na Slovensku. Cesta povedie cez všetky kontinenty okrem Antarktídy. Môže to znieť nerealisticky, až odvážne, ale cieľom projektu je hlavne ukázať, že akákoľvek idea je limitovaná predovšetkými nami samými, a o tom aká je silná ľudská vôľa.

Cesta nie je vždy jednoduchá, človek čelí neduhom počasia, zlej dopravnej situácii, či neprajnosti ľudí, ale aj problémom s vízami. Život na dvoch kolesách prináša však okrem strastí aj množstvo radostí, nových skúseností a nových ľudí, ktorých cestou stretáva každý, kto cestuje. To je hlavný dôvod, prečo sa oplatí cestovať – všetko je to o ľuďoch a dobrodružstve.

World Bike Travel 30 000 km written by Juraj Lukáš average rating 4.3/5 7 user ratings