Skvelý program na dlhé dni a večery. Priprav si popcorn, usalaš sa a užívaj

Nekonečné dni v obývačke, na televíznych a VOD platformách rotuje stále to isté a vy máte chuť na niečo nové? Ponorte sa do sveta Red Bull TV, kde na vás čakajú stovky dokumentov a sérií, adrenalínových expedícií, športových videí a filmov mapujúcich kultúrne a hudobné fenomény.

/Jeremy Deputat / Red Bull Content Pool/

To svoje si v ponuke nájdu všetci – tanečníci, dobrodruhovia, cestovatelia, nadšenci prírody, freeridingu, surfingu, motošportov, ale aj marketéri či vyznávači krátkych akčných klipov. Pri takmer všetkých filmoch sú k dispozícii anglické titulky, a niektoré majú aj českú verziu titulkov. Stiahnite si prehľadnú aplikáciu Red Bull TV, pohodlne sa usaďte a užite si filmový svet zadarmo a bez registrácie. Jediné čo potrebujete je internetové pripojenie.

Cesta do odľahlej americkej divočiny

Ak si chcete užiť poriadne dobrodružstvo z pohodlia svojho domova, na rozjazd odporúčame film  ODE TO MUIR: The High Sierra –, s cz titulkami. Snowboardisti Jeremy Jones a Elena Hight sa vydávajú na výpravu do kalifornskej divočiny John Muir Wilderness. Ich cesta rozpráva o výzvach, s ktorými sa na takomto obrovskom území stretávajú v zimnej prírode.

ose
/PHOTO BY ANDREW MILLER/

Zaujíma ťa ako sa lyžuje na najvyššej hore Nového Zélandu? Štyria horolezci si dali za cieľ vystúpiť na lyžiach na najvyššiu horu Nového Zélandu. Športovci Sam Smoothy, Xavier De Le Rue, Nadine Wallner a Fraser McDougall musia ale najskôr podniknúť náročnú expedíciu v extrémnych podmienkach. Zabráni im ľadový vietor a prudké zrazy v ambiciózny misii?  Všetko podstatné sa dozviete vo filme – THE SKY PIERCER –/cz titulky/

Chris Sharma – obrovská podzemná komora v Ománe

Hovorí sa, že čo ide hore, musí tiež aj dole. V tomto filme to je ale naopak. Do ománskej jaskyne Majlis al Jinn, jednej z najväčších na svete, zlanili Chris Sharma a Stefan Glowacz na 180-tich metroch voľne visiaceho lana. Dostať sa dole bol ale len začiatok. Na dvojicu lezcov čakalo trinásť ciest 7c + až 8b +. Jedinečný zážitok vyšplhať sa späť na povrch Zeme ponúka film – INTO THE LIGHT –

chris
/© KLAUS FENGLER/ STEFAN GLOWACZ GMBH – Red Bull Content Pool/

Srdcervúca cesta až na okraj Veľkých hôr

Vo filme – FINDING THE LINE – sa olympijská víťazka a šampiónka z X Games v Slopestyle, Anna Segal, a jej sestra – účastníčka Freeride World Tour, Nat Segal, sa snažia svojím lyžovaním pochopiť strach a akú má úlohu v ich živote.

/Christian Pondella – Red Bull Content Pool /

Kanadský ľadolezec Will Gadd vás zoberie pod zamrznutý povrch Grónska. Pozrite si výpravu, ktorá bola zameraná na výskum ľadovcových riek. Tie sú neustále väčšie, čo má na svedomí globálne otepľovanie. Rieky výrazne menia rýchlosť, ktorou sa kusy ľadovcov uvoľňujú a následne ovplyvňujú výšku hladín oceánov. Cieľom expedície bolo lepšie pochopiť pohyb vody v ľadovcoch a nazrieť do útrob otvorov v ľade, cez ktoré voda vstupuje dovnútra, do tzv. moulins. Prostredníctvom dokumentu – BENEATH THE ICE – sa pozriete na skryté miesta pod povrchom, ktoré z hlavy nevie dostať ani sám Will.

Vietnam_br
/Josh Letchworth/Red Bull Content Pool/

Už máš dosť snehu? V oceňovanom filme – BLOOD ROAD – /cz titulky/ sa Rebecca Rusch na svojom bicykli vydáva na takmer 2-tisíc metrov dlhý Ho Chi Minh Trail vedúci vietnamskou, laoskou a kambodžskou džungľou. Cieľom je dostať sa na miesto, kde bol pred viac ako 40 rokmi počas vojny vo Vietname zostrelený pilot US Air Force – jej otec.

Roraima – mystický vrchol zahalený legendou

Trio horolezcov začína expedíciu na horu Roraima, juhoamerický vrchol, ktorý je zahalený legendou vo filme s rovnomenným názvom – RORAIMA –
Kurt Albert a Holger Heuber sa spoja s konkurenčnou horolezeckou superhviezdou Stefanom Glowaczom na výpravu na horu Roraima, juhoamerický vrchol so strmými stenami, ktorý sa nachádza v hlbokom dažďovom pralese v severnej Brazílii.

time-for-a-break
/© KLAUS FENGLER – Red Bull Content Pool/

Existujú steny, na ktorých je takmer 100 percentná pravdepodobnosť, že zomrieš, len preto, že okolo teba v podstate vždy niečo padá: padajúca hornina, padajúci ľad, všetko,” povedal Glowacz o stúpaní na Mount Roraima.