Tatranský fotomaratón 2012

Podujatie Tatranský fotomaratón 2012 je organizované pod záštitou primátora mesta Vysoké Tatry, Ing. Jána Mokoša.

2. ročník tatranského fotomaratónu organizuje Horský internetový klub, o.z. (www.hory.sk) spolu s mestom Vysoké Tatry. Fotomaratón sa uskutoční v sobotu, dňa 28.7.2012 na území mesta Vysoké Tatry a TANAPu, od Podbanska po Tatranskú Javorinu. Fotomaratón bude odštartovaný v Starom Smokovci o 9,30 hod.

O čo ide?

Fotomaratón je podujatie pre všetkých fotografov a milovníkov Tatier, ktorí chcú prezentovať svoj pohľad na Vysoké Tatry – mesto a prírodu. Úlohou všetkých účastníkov bude počas 8 hodín vytvoriť 8 fotografií8 daným témam, pričom témy fotomaratónu budú vyhlásené na štarte. Fotografie musia byť nasnímané v poradí v akom budú témy vyhlásené, musia byť odovzdané vo formáte JPG a nasnímané na prázdnu kartu. Vo fotografiách musí byť zrejmý súvis zobrazovaných motívov k Vysokým Tatrám. 

O čo sa bude súťažiť?

Hlavnou cenou je víkendový pobyt v penzióne Kosodrevina na Štrbskom Plese a exkluzívna kniha o prírode Tatier s venovaním primátora mesta Vysoké Tatry. Ocenené budú 3 najlepšie kolekcie fotografií a 8 najlepších fotografií za každú tému. Ceny v celkovej hodnote viac ako 1000 € budú odovzdané na slávnostnej vernisáži ocenených fotografií, ktorá sa uskutoční koncom augusta 2012 v Starom Smokovci.

Všetky ďalšie informácie, fotky z minulého ročníka i víťazné fotografie sú zverejnené na www.fotomaraton.hory.sk


Tešíme sa na všetkých účastníkov!