Festival HoryZonty: do Trenčína príde svetová horolezecká legenda

Časopis National Geographic ho zaradil medzi 50 najvýznamnejších horolezcov sveta. Slovinec Silvo Karo bude hlavným hosťom festivalu HoryZonty /10. – 12. novembra/.

Silvo Karo Foto©Arhiv Silvo Karo (Large)

Už jedenásť rokov sa snažia organizátori festivalu dobrodružných filmov HoryZonty prilákať do Trenčína osobnosti, ktoré sú svojimi športovými výkonmi i postojmi vzorom i motiváciou pre širokú skupinu obyvateľov. „Silvo Karo takouto osobnosťou určite je a sme radi, že naše pozvanie prijal,“ hovorí riaditeľka podujatia Mária Dutková. Horolezcovi, ktorý má na konte množstvo prelezov horských masívov na celom svete, bude patriť úvodný festivalový večer. So svojou multimediálnou prezentáciou Príbehy veľkých stien a následnou besedou sa prihovorí návštevníkom HoryZontov vo štvrtok 10. novembra.

Photo archive©Silvo Karo_Francek Knez, Silvo Karo and Janez Jeglič on  Fitz Roy_december 1983

Popri Silvovi Karovi budú patriť k hlavným hosťom festivalu i Češka Markéta Marvanová, ktorej parketou sú najťažšie preteky sveta na horských bicykloch a náš horolezec a moreplavec Vlado Porvazník. Ten divákom porozpráva o plavbe okolo sveta na 14-metrovej plachetnici. Diváci sa môžu takisto tešiť i na mladého a trenčianskeho horolezca Ondreja Húserku.

11539050_10206520709152748_4564510118345114639_o

Kompletný program festivalu

HoryZonty sa budú konať aj vďaka podpore Mesta Trenčín, Trenčianskeho samosprávneho kraja, Audiovizuálneho fondu, Ministerstva kultúry Slovenskej republiky a ďalších sponzorov od 10. do 12. novembra. Podujatie bude tento rok zastrešovať Kino Hviezda a Klub Lúč.